asas

Malta Turizm Kurumu (MTA), resmi olarak 1999 tarihli Malta Seyahat ve Turizm Hizmetleri Kanunu’yla kurulmuştur. Bu durum, Kurumun rolünü açık bir şekilde belirlemektedir - bu rol, uluslararası pazarlama faaliyetinin ötesine geçerek, yerli, motive edici, yön gösterici, koordine edici ve yasal olarak düzenleyici olma rolünü de içermektedir. Kanun, özel sektörün turizm sektörünün ulusal planlama ve gelişimine daha geniş ölçüde ve daha doğrudan iştirak etmesi yoluyla, kamu sektörü ve özel sektör ortaklığını güçlendirmektedir.  

Misyon ve Vizyon

Malta Turizm Kurumu’nun misyonu, şimdiki ve gelecekteki kuşaklar için sürdürülebilir bir sektör geliştirmek üzere bütün paydaşlarla birlikte çalışarak ülkenin çıkarı doğrultusunda turizmin ekonomik ve sosyal faaliyetini ileri taşımaktır.

Vizyonumuz, Malta Adaları için sağlıklı, sürdürülebilir ve adaletli bir turizm sektörü gerçekleştirerek, yıl boyunca çok çeşitli kaynak pazarlardan ülkeye düzenli bir kaliteli ziyaretçi akışı çekmek, diğer yandan da ülkemizi seçenlerin profesyonel ve özenli hizmet almalarını sağlamaktır.  

Değerler

Vizyon ve misyonumuzun itici gücü olan değerler, yaptığımız her şeyde KALİTE, bir turizm destinasyonu olarak ülkemizin gerçek karakterinin sunulmasında SAHİCİLİK, yerel ve yurt dışı paydaşlarla ortaklıkta İŞBİRLİĞİ ve turizm sektöründe faaliyet gösterenlere rehberlik edilmesinde ve ilham verilmesinde LİDERLİK’tir

Amaçlar

Malta Turizm Kurumu (MTA) çok çeşitli roller üstlenmiştir, ancak bu rollerden esas olanı, ilişkiler yaratmak ve sürdürmektir. MTA, turizm sektörünün düzenleyicisi ve motive edicisidir, onun iş ortağıdır, ülkenin marka geliştiricisidir ve bütün turizm paydaşlarıyla anlamlı ilişkiler kurmak, sürdürmek ve yönetmek için buradadır. Bunun anlamı, en başta, Adalara ziyaretçiler çekmek, ama aynı zamanda özel sektör ortaklarla yakın bir şekilde çalışmaktır. MTA’nın ayrıca sektörün insan kaynaklarının güçlendirilmesine, Adalarda en yüksek standartların ve kalitenin sağlanmasına ve yerel ve uluslararası medyayla ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak için burada olması önemlidir.  

Çalışmamız

Malta Turizm Kurumu

•   Malta’yı bir turizm destinasyonu olarak geliştirmek ve ilerletmek

•   Hükümete turizm faaliyetleri hakkında görüş bildirmek ve Kanun çerçevesinde ruhsatlar vermek

•   Turizm sektöründe insan kaynakları seviyesinin yükseltilmesine katkı yapmak

•   Turizm sektörünün planlanması ve geliştirilmesi hakkında, yanı sıra sektörü destekleyen altyapı hakkında hükümete görüş bildirmek

•   Turizmle ilgili konularda yardımcı olmak ve görüş bildirmek ve rolümüzü yerine getirmek için faaliyetler, etkinlikler ve projeler üstlenmek için buradadır.

Standartlar ve Ruhsatlandirma

MTA'nin misyonu,

- Konaklama ve yeme-içme kuruluslarinin;
- Seyahat acentelerinin, gelen turizm acentelerinin ve destinasyon yönetim sirketlerinin;
- Organize gezi operatörlerinin; ve
- Turist rehberlerinin.

ruhsatlandirilmasini, izlenmesini ve denetlenmesini içerir.

Adalardaki turizm hizmetleriyle ilgili görüsleriniz varsa, bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.


Müsteri Hizmeti

E-posta: info@visitmalta.com
Tel: 356 22915445
Ücretsiz telefon: 356 80072230 *
Web sitesi: http://www.mta.com.mt

* Pazartesiden cumaya 08.00 - 12.30 ve 13.15 - 17.00 saatleri arasinda faaldir.

asas